Реєстрація на:


  
Новичкам
сюда!
мой профиль | FAQ
  Слежение за ответами в этой теме   
SKIER - FORUM   » Фан-клуб "ЗИМНИЙ ФРИСТАЙЛ"   » Готуй лижі влітку - Добавить в закладки
 
Автор Тема: Готуй лижі влітку
<<Ann>>
Без регистрации
Сообщение №0, отправлено 24 Сен 2004 13:22
Отправить ответ   Ответить по тексту <<Ann>>    Редактировать/удалить сообщение

Найкращий український спортсмен зимової Олімпіади передає естафету учасникам Олімпіади літньої

В понеділок опівдні у столичному аеропорту Бориспіль приземлився літак з олімпійським вогнем на борту. Святкування з нагоди прибуття в Україну невгасимого символу міжнаціонального спортивного єднання пройшли по всій Україні. На Закарпатті одними з головних дійових осіб в подорожі олімпійського вогню стали добре знайомі нашим читачам фрістайлісти Енвєр Аблаєв та Станіслав Кравчук. Останній, нагадаємо, посів на Іграх-2002, п’яте місце, вище ніхто із наших співвітчизників у Солт-Лейк-Сіті піднятися не зміг. Найкращий український спортсмен зимової Олімпіади, передає естафету представникам України на літній. Погодьтеся, доволі симоволічно!

Якщо буде гідна підготовка, буде і медаль!

Зараз усі погляди спортивної і не спортивної громадськості звернені у бік Афін, і це зрозуміло. До початку найважливішого літнього старту чотириріччя залишилося менше місяця. Але варто розуміти і те, що, перейматися проблемами майбутніх учасників зимових ігор починати треба вже сьогодні. Якщо ми, звичайно, хочемо, щоб за два роки у Турині, нам було за кого вболівати!
“Цей рік і наступний для нас надзвичайно важливі, адже ми починаємо працювати на олімпійську перспективу: закладати базу і відшліфовувати програми. Від того, як ми проведемо ці два роки безпосередньо залежить те, якими будуть наші результати в Турині. Тобто, якщо буде гідна підготовка, буде і медаль! – каже Станіслав Кравчук – У нас цього сезону є підстави сподіватися на те, що вона буде або точніше сказати, на те, що Держкомспорт виконає свою обіцянку про 100-відсоткове фінансування фрістайлу. Також хочеться вірити й у те, що керівництво нашої збірної зробило висновки після не зовсім вдалої організації підготовки до минулого сезону і цього разу нам з Енвєром не доведеться цілий місяць чекати на поїздку у Чехію. Там ми вже котрий рік проводимо свій літній збір, оскільки в Україні умов для тренувань фрістайлістів високого класу немає. Є трампліни, але вони придатні для виконання хіба що подвійних сальто. А ними сьогодні навіть на юніорському рівні вже нікого не здивуєш, що вже казати про дорослий. До того ж у Чехії 20 липня 2004 року під патронатом олімпійського чемпіона Солт-Лейк-Сіті Алєша Валенти пройде неофіційний літній Кубок світу з фрістайлу, в якому ми також плануємо взяти участь”.
Що ж нам усім теж дуже хочеться сподіватися на те, що цього року провідним українським фрістайлістам не доведеться занадто довго чекати виїзду у Чехію, адже потім взимку суперники на трамплінах їх також не чекатимуть. Ті ж росіяни після нетривалої зупинки у рідному Новогорську вже вирушили на 56-денний збір у США, білоруси – після перебування у своїй столиці, відправляться до Швейцарії. Самі розумієте змагатися з ними, а з американцями та канадцями, тим більше, будучи від початку поставленими в нерівні умови, буде надзвичайно важко. Але, все ж, як показав, попередній сезон – не неможливо!
На початку грудня минулого року у фінському містечку Рука за надзвичайно складних погодних умов українець Станіслав Кравчук вперше в історії фрістайлу зійшов на п’єдестал пошани Кубка світу. На жаль, це визначне досягнення, за успіхами української лижниці Валентини Шевченко та невдачами наших біатлоністів абсолютно незаслужено залишилося майже непоміченим вітчизняними ЗМІ.
Втім, є річ, в якій ми не те щоб не відстаємо, а навіть випереджаєму наших суперників і ця річ – лижі. Навідміну від того ж біатлону, у фрістайлі практика укладання контрактів між спортсменами і певними виробниками лиж в цілях збагачення перших і рекламування других не така вже й розповсюджена Справа у тому, що сьогодні у світі не так багато фірм, які виробляють лижі безпосередньо для фрістайлу. А от мукачівський філіал фірми “Fisher” виробляє. Ось і цього року його директор Василь Рябич пообіцяв нашим хлопцям зробити для них лижі та щей під замовлення. Тож з цим порблем не буде. З’явиться у Станіслава Кравчука і Енвєра Аблаєва цього року і ще один козир. Центр олімпійської підготовки Ужгорода подарував хлопцям відеокамеру і тепер вони зможуть знімати на неї свої свої стрибки і бачити ті фази, в яких вони роблять помилки і виправляти останні, що називається, по гарячих слідах.

Весілля і новосілля
Ну а ще літо для фрістайлістів це час, коли нарешті можна всерйоз зайнятися собою. Великий спорт завжди супроводжуються ризиком для здоров’я, а тим більше такий ризикований, як фрістайл. А у випадку з нашими співвітчизниками ще й суб’єктивний фактор додався. “Через те, що минулого року у нас були проблеми з підготовкою, ми на початку сезону змушені були форсувати форму. Тренувалися безпосередньо на змагальних схилах. А це ніколи до добра не доводить. Було кілька неприємних падінь, зокрема у канадському Феріньє, де я на якусь мить навіть свідомість втратив. А лікаря поруч немає, наша збірна не вважає задоцільне возити його разом зі спортсменами на етапи Кубка світу. У нас загострилися старі травми і ми повинні були пройти курс лікування. Хотілося б подякувати заступнику головного лікаря санаторія “Синяк” Світлані Горіцькій (там нам надали кваліфіковану медичну допомогу), а також Василю Карленко. Він порадив, а обласне відділення НОК на чолі з Іваном Реляком допомогло нам придбати, профілактор Євмінова. Євмінов – тренер з греблі, а у минулому сам відомий гребець, колись зазнав серйозної травми спини. Такої серйозної, що йому запропонували операцію, результат якою міг бути 50 на 50. І тоді Євмінов створив аппарат і з його допомогою він сам себе відновив. Потім його винахід допоміг не одному спортсмену, сподіваюся допоможе і нам”.
Минулий рік став знаковим для Станіслава Кравчука не лише в спортивному плані, але й в особистому. 1 травня 2004 року найкращий український спортсмен на іграх в Солт-Лейк-Сіті та його дівчина Андріана відсвяткували весілля. Привітати молодих приїжджали і колишня подруга по збірній України, а нині білоруска Алла Цупер, і молодий білоруський фрістайліст Тімофей Слівець, і два Діми з Росії – Марущак та Архіпов. Нагадаємо, що останні також були серед тих шести хлопців, яких Анатолій Мазур на початку 90-х років привіз до Мукачевого з Узбекістану. А роль свідка на весіллі виконував добре відомий вам Енвєр Аблаєв. Він, до речі, також одружився і зараз вже готується стати батьком.
А ще провідним українським фрістайлістам нарешті дали квартири в Ужгороді. Це обіцяли зробити ще до Олімпійських ігор у Солт-Лейк-Сіті, адже хлопці переїхали в Мукачево з Узбекістану й нормальних умов для порживання у них не було і ось цього літа обіцянку нарешті було виконано. “Життя У Мукачево нас не дуже влаштовувало, це все ж таки переферія, а Ужгород – обласний центр. Там і можливостей для тренувань більше, і до спортсменів уважніше ставляться. Та й навчаємося ми з Енвєром в Ужгородському університеті. До того ж йдуть розмови про те, що це місто незабаром стане своєрідними воротами в Європу. Там збираються ремонтувати вокзал, відновлювати аеропорт, будувати бізнес-центр”.

[ 26 Сентября 2004: Сообщение исправлено: sanator ]

Все время: Киевское время
 
Переход на: