SKIER - FORUM
мой профиль | | FAQ
SKIER - FORUM » Анализ рейтинга сообщения

« Возвратиться в тему. »

Анализ рейтинга сообщения
Автор: allisa
Сообщение:

Ми його втрачаємо. Тростян. У тому вигляді, який провокує стільки захоплених закликів  їхати саме сюди. А також користується практично фанатською відданістю бувалих лижників. Цього року він зіпсувався. Гора, звісно, нікуди не поділася. Але як місце відпочинку... По-перше, безпрецедентна новорічна акція з підвищенням цін. Очевидно, приписавши популярність гори принадам старих дерев”яних бугелів (та б/у пластикових) і аварійної кріселки, „Динамо” піднімає ціни. Те, що денний абонемент тепер коштує 100 гривень і викатати його може хіба що профі, - півбіди. Беремо картки на 2 витяги, які дивом залишились у продажу. На гору піднімаємося. А там віддано зазираємо в очі бугельщикам і непомітно для охоронців протягуємо 5 гривень. Пізніше ціна підвищилася до 10. І це за захоплюючу подорож із 2-3 зупинками (світло вимкнули). Назутріч замість бугелів час від часу випливають обірвані троси. Романтика. Якщо розрахунок вільно конвертованою у підйом гривнею  не влаштовує, запасайтеся картками заздалегідь. Тому що у касах на Заході і Півночі вони, як би випадково, але дуже регулярно, закінчуються. Доводиться купувати „денний”. До речі, після чергового шмону на горі, за гроші теж не пускають. „Динамо”, а точніше МВС якому належить база, невтомно воює за свій прибуток. Те що доходи – понад усе, ясно і з ситуації на кріселці. Тут стоїш у черзі по кілька годин. Дякувати екскурсійним групам. Їх можна упізнати по джинсам, глямурних чоботах на підборах, дубленкам і пакетам з бутербродами, які вони тягнуть з собою чи не із самого Львова. Це, мабуть у них фетиш такий – захавати маминого бутерброда на горі. Також у набір екскурсійних розваг входить катання на кріселці, обід у колибі  і повзання на санках. Дехто ризикує стати на лижі. Але вже біля витягу з верхнього Заходу можна побачити, як вони беруть лижі в руки, і повертаються назад. Потім все це культурно відпочиваюче панство вивалює ввечері на кріселку. Що важливо, поїхати їм необдмінно потрібно першими, поза чергою. У чому вони невтомно переконують охоронців біля і тичуть дрібні купюри крісельникам. Якщо не спрацьовує, прилаштовують збоку черги, і вже хвилин через десять вони перед вами. Переконують, що стояли тут майже зранку і взагалі... Тому спуск на кріслі, пізніше третьої, може коштувати двох-трьох годин життя і багато нервів. Залишається сподіватися, що після 17-го це кодло як небудь розсмокчеться. До речі наступного року проблеми з чергами на кріслі обіцяють вирішити. Начальник кріселки говорить, що на місце старої-аваерійної вже привезли нову суху і комфортну. Тільки встановити її до кінця сезону навряд чи вдасться. Зате з наступного будемо насолоджуватися шестимісною, критою, як у Закопанах, на місці діючого крісла. Іще одну, чотиримісну встановлять не то з іншого боку гори, не то взагалі на необїздженому схилі.

Їжа і випивка на Тростяні, швидше за все, незабаром подорожчає. У січні до аборигенів вперше приїхав ревізор із податкової. Виписали, цензурно кажучи, штрафів на пару тисяч, і наказали брати ліцензії на продаж їдла-питва. Бо інакше... З одного боку аборигени не дуже налякані. Бо із всієї орди податківців у районі катататися на лижах вміють лише двоє. А вони звісно, навіть якщо задеруться на Тростян, то багато не наперевіряють. З іншого, якщо хазяїв колиб  таки поставлять перед фактом, ясно із чиїх кишень вони компенсують витрати на папірці.

Але хто зажрався, так зажрався, - це водії. Незмінний траснпорт лижника – уазик, коштує тепер не те щоб дорого. Але за що?! Машина від крісла до Центру – 60 гривень. Від Центру до крісла – 15 з людини. Хоча доїхади від Центру до вокзалу - стільки ж. Транспорт під готель і того більше – 70 гривень. Тому доїхати хоча б звідкісь хоча б кудись за десятку велика удача, про яку можна розповідати друзям. У тему, на Тростяні з”явилася пропозиція сезону. Тим, хто зкотився із нижнього заходу і зрозумів, що звідси його заберуть хіба що гелікоптером. Там підробляють два водії, які за 40, увага, доларів, довезуть вас до Славського. По дорозі покажуть з вікна на гору Маківку. Там колись відзначились Січові Стрільці. І зупинять біля джерела Нафтусі. Кому ж не хочеться спробувати води зі самком тухлих яєць?! Але головне – це дорога, яку кілька раз перетинає річка і джип фактично пливе вбрід. Водій розповідає, що забачивши такий екстрім, деякі пасажири вискакували з машини на ходу. Не зрозуміло, щоправда, як їм це допомогло.

 Дороги місцеві, як з”ясувалося, не будують принципово. Особливо жорстко з цим у Славському. Жителі готові лягти під ківш екскаватора ( номер вже виконувався), ніж дозволити закатати у асфальт свій бізнес на перевезеннях туристів. А нахабність цих бізнесменів доходить до того, що за проїзд від готелю до вокзалу по абсолютно нормальній дорозі вони вамагають 40 гривень. При тому, що шляху аж кілометр. Тут питання вже навіть не у ціні, а у відношення гостинних господарів до туриста. Звісно, претензій немає. Європейські курорти не дешевші. Але Славське – не європейський курорт. І видно це у всьому: коли замість орендованої бані, опиняєшся чомусь у сауні, коли у російський більярд граєш кулями від американки. Дивовижно, але всупереч законам фізики вони все таки залазять в лузи. Коли машина швидкої допомоги виїзджає на поміч без аптечки і не має елементарного бинта. Коли ратраки з”являються на горі не для роботи, а для галочки. І, як справедливо, відзначають бордери, сніг на підйомниках викатаний у дві лижні колії. А ще відсутність трас для вечірнього катання... Словом, Славське, маючи величезну масу грошей на туристах,  приймає їх , не напружуючись. І абсолютно не вкладає в розвиток. Тому про те, наскільки краще тут стане у році наступному, багато хто вже просто не дізнається. Бо не поїде на курорт, найбільше відомий на всю країну зламаною кріселкою. При тому, що кожен, хто нею піднімається, залишає к касі щонайменше 120 гривень. Де сервіс? Де гостинність? Безперечно Тростян – чудова гора. Та якщо кавказький Чегет дешевше? Хто кататиметься на Тростяні через рік чи два? Ті, кого затягнули друзі з ностальгічними спогадами трьох і більше років давності?  Тоді Тростян відрізнявся помірними цінами і меншою кількістю бажаючих відзначитися на  „модному відпочинку”.

Общая статистика:
Распределение
оценок
сообщения:
0
Оценка -3,  голосов: 0
0
Оценка -2,  голосов: 0
0
Оценка -3,  голосов: 0
0
Оценка +1,  голосов: 0
0
Оценка +2,  голосов: 0
3
Оценка +3,  голосов: 3
-3-2-1 +1+2+3

Голосующий
Оценка
Объяснение причины оценки сообщения
Альбертович
+3
МОЛОДЕЦЬ!!!
vasssia
+3
файно......на жаль все так і є .........
Aigor
+3
Когда-то любимая горка была:(



Пожалуйста, кратко опишите причину, по которой Вы ставите такую оценку сообщению.
Оценки сообщений без указания уважительной причины будут считаться нарушением правил
и наказываться лишением права на оценку сообщений.

Длина комментария не более 300 символов.
Осталось   символов